Individuaalses teraapias arutame esmalt, millist muutust Sa teraapia abil oma ellu soovid kutsuda, millises ulatuses mina selles abiks saan olla ja milline võiks välja näha meie koostöö.
Muutuse poole liikumiseks vaatleme Sinu elu hetkeseisu, Sinu minevikukogemusi ja nende kahe omavahelisi seoseid, pidades silmas Sinu psüühika ja suhete omavahelist pidevat vastasmõju ning võttes ühe olulisima tööriistana kasutusele Sinu peresuhete ja pere käitumismustrite uurimise.
Universaalse eesmärgina töötame suurema mina-eristumise poole – võimele kontakti säilitades teha vahet iseendal ja teistel ning võimele teha vahet oma vajaduste, tunnete, mõtete ja käitumise vahel.
Protsessi võimestamiseks teen tõenäoliselt ettepaneku meile abilisteks kutsuda Sinu pereliikmeid, seda vastavalt Sinu suhete ressursi- ja probleemkohtadele.
Teraapiat näen Sinu ja minu tiheda koostööna, mille tõttu julgustan küsimusi küsima ja sisemist vastupanu, kõhklusi või murekohti väljendama kohe nende tekkides.
Tasub ka teada, et teraapia on pigem pikem protsess kui lühem, kuigi jõudu andvaid väikeseid muutusi on võimalik kogeda juba ka teraapia alguses.